Co wpływa na cenę skórzanych torebek?

torebki

Torebka wykonana z naturalnej skóry to marzenie wielu kobiet. Niestety jest ona dosyć kosztowna, tym bardziej jeśli zdecydujemy się na produkt doskonale znanej i renomowanej marki. Warto jednak podejść do tematu w nieco inny sposób, traktując zakup jako inwestycję na długie lata. Akcesoria skórzane wyróżniają się znacznie dłuższą żywotnością w porównaniu do modeli wykonanych z innych materiałów, w tym przede wszystkich z tzw. skóry ekologicznej. Co więcej, możliwa jest naprawa torebek tego typu. W perspektywie wielu lat z pewnością pojawiłaby się konieczność kupienia nowej wersji, gdyż produkt gorszej jakości szybko traci swój pierwotny wygląd. Jakie czynniki wpływają jednak na cenę torebki ze skóry?

Od czego zależy koszt skórzanej torebki?

Osoby, które nie są świadome tego w jaki sposób powstaje galanteria skórzana i z czym wiąże się cały proces produkcji bardzo często oburzają się słysząc o tym, ile kosztuje taki produkt. Warto jednak zdobyć choć trochę informacji na ten temat, aby przekonać się, że cena wynika z co najmniej kilku czynników. Na początek należy zaznaczyć, że im lepsza jakość samego materiału, czyli skóry, tym wyższy koszt torebki. Jeśli surowiec nie wyróżnia się atrakcyjnym wyglądem, a przy tym jest nietrwały, profesjonalne firmy nigdy nie zainwestują w jego zakup. Jeśli zatem widzimy w sklepach skórę naturalną w podejrzanie niskiej cenie, jest to najprawdopodobniej produkt bardzo niskiej jakości, który nie wytrzyma próby czasu. W takiej sytuacji nawet naprawa torebek w renomowanym zakładzie może nie uratować naszego akcesorium.

  • Kolejnym ważnym czynnikiem wpływającym na cenę jest rodzaj i jakość detali. Stylowe okucia, wytrzymała podszewka czy trwały łańcuszek to przykłady elementów, które zwiększają cenę produktu. Z drugiej strony wiemy, że inwestujemy w żywotność torebki i nie trzeba będzie martwić się rozprutym materiałem w środku po kilku miesiącach użytkowania lub że odpadnie nam jeden z elementów ozdobnych.
  • Spore znaczenie ma również to czy torebka jest wytwarzana ręcznie, czy jednak powstaje w sposób “taśmowy”. Jeśli zdecydujemy się na wyrób prosto od rzemieślnika, cena będzie zazwyczaj wyższa. Wynika to z faktu, iż proces powstawania takiego akcesorium jest znacznie dłuższy, wymaga wykonania prototypów oraz testowania. Z uwagi na ilość czasu jaką musi poświęcić taka osoba, oczekuje ona za swoją pracę należytego wynagrodzenia.

Galanteria skórzana – co jeszcze wpływa na jej cenę?

Oprócz wyżej opisanych czynników bardzo istotny wpływ na cenę produktu ma marka. Warto zaznaczyć, że czasami to właśnie jej rozpoznawalność w największym stopniu decyduje o kosztach zakupu. Niestety kierując się wyłącznie tym kryterium jest duże ryzyko, że sporo przepłacimy za torebkę. Co ciekawe, wiele mniejszych firm, które zajmują się wytwarzaniem galanterii w mniejszej skali i jednocześnie w bardziej zrównoważony sposób, oferuje znacznie lepsze jakościowo produkty, które posłużą nam znacznie dłużej. To zatem spora pułapka dla wielu nieświadomych konsumentów.

Jeśli mamy taką możliwość, warto osobiście odwiedzić kilka sklepów z galanterią i dokładnie przyjrzeć się produktom, porównując m.in. grubość materiału i sposób wykonania. Wtedy łatwiej będzie nam ocenić, które akcesorium jest faktycznie najlepsze i warte swojej ceny. Pamiętajmy jednocześnie, że naprawdę długowieczne są te wyroby, które powstały z wysokogatunkowego materiału i zostały zaprojektowane z myślą o tym, aby posłużyły jak najdłużej.